Najważniejsze parametry tonera

Zakup tonera do drukarki wiąże się z podjęciem kolejnej decyzji, która zaważy o tym, czy uda się nabyć dobry sprzęt przy korzystnej cenie. Jest kilka czynników, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem kolejnego tonera.

Kompatybilność i marka

Sprawienie sobie kompatybilnego tonera jest tak oczywiste, że w teorii nie powinno nikomu sprawiać problemów. Rzeczywistość niestety bywa okrutna,i w brutalny sposób weryfikuje nierozsądne zakupy. Trzeba się skupić na marce i na jej podstawie wybrać toner do drukarki – www.drtusz.pl/tonery-bebny-c-60000000003.html. Dlaczego to takie ważne? Ano dlatego, że zakup niefirmowego tonera zawsze wiąże się z większym lub mniejszym ryzykiem. Na stronie zakupu należy sprawdzić, z którymi drukarkami jest kompatybilny i na tej podstawie stwierdzić, czy w ogóle będzie pasował. Do tego dobrym wyznacznikiem jest cena oraz opinie poprzednich klientów. Jeśli ktoś nie jest zadowolony z zakupu, to jest większa szansa na to, że podzieli się swoją opinią. Czasem można wyhaczyć prawdziwe perełki, które niekiedy będąc nawet o połowę tańsze, nie będą odstępować na krok markowym modelom.

Zregenerowany i wydajny toner do drukarki

Brzmi jak niemożliwe, ale jednak. Dużo firm stosuje kampanie reklamowe, które zniechęcają do zakupu regenerowanego tonera, argumentując przy tym, że może to uszkodzić drukarkę. Owszem, może; ale regeneracja musiałaby zostać przeprowadzona naprawdę niechlujnie, a daje to szansę na zakup tonera do drukarki w jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie. Wydajność podawana przez producentów jest w praktyce bardzo zaniżona. Jeśli producent podaje np. wydajność na poziomie 2000 stron, to w teorii znaczy, że ten toner jest w stanie wydrukować ich właśnie tyle, zanim się zużyje. W praktyce producent ma na myśli wzorzec strony, który zakłada, że na każdej zapełnimy maksymalnie 5% papieru, co w praktyce i tak jest dwa, a nawet trzy razy większe. Ponadto, jeśli drukujemy kolorowe fotografie, to zużycie sięga nawet 70%. Warto podejść do zakupu tonera mając z tyłu głowy to, że jego żywotność i tak zapewne będzie trzy razy krótsza.

Jaka folia do laminowania?

Folia laminowana jest niezwykle ważnym elementem w wyposażeniu każdego biura. Głównym zadaniem folii jest przede wszystkim ochrona przed wszelkimi zabrudzeniami takimi jak kawa czy herbata.

Dostępnych są dziesiątki rodzajów na rynku, co może sprawić, że wybór może okazać się nie lada wyzwaniem.

Zasada działania

W pierwszej kolejności należy włożyć dokument w folię kieszonkową. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu rozmiaru folii do dokumentu.

Następnie zostaje włączony laminator, do którego wkłada się folię. Po momencie dokument jest gotowy i odporny na wszelkiej maści zniszczenia i zabrudzenia.

Parametry

Kupując folię trzeba na początku zwrócić uwagę na format. Najczęstszym typem dokumentów spotykanych w biurach jest standardowy rozmiar, tak więc najpopularniejsza będzie folia do laminacji w formacie A4.

Następnym parametrem także ważnym jest grubość folii. Im jest ona większa, tym także wzrasta grubość dokumentu.

Największe grubości najczęściej stosowane są w bardzo dużych firmach, gwarantując niezawodną ochronę.

Reasumując, folia do laminowania powinna być wybierana pod kątem formatu dokumentu. Najczęściej spotykanym jest A4. Duże znaczenie ma także grubość folii. Im jest ona większa, tym zabezpieczenia dokumentu są lepsze.