Są osoby, które noszą ze sobą wiele różnych kart, w tym debetowe, kredytowe, identyfikacyjne. Ze względu na to, że bardzo łatwo można odczytać z nich dane, jeśli tylko posiada się odpowiedni czytnik do kart Rfid, warto zastanowić się nad tym, czy posiadanie przy sobie wszystkich kart, na których mamy zgromadzone nasze dane i środki płatnicze jest faktycznie dobrym pomysłem. Jednak w sprzedaży można znaleźć specjalne etui na karty Rfid secure, które zabezpiecza karty Rfid przed przeciekiem i wykradzeniem danych.

Rfid secure – jakie cechy wyróżniają etui na kartę Rfid?

Przeglądając oferty sklepów, które proponują etui Rfid secure (szukaj na Durashop.pl), będziemy mogli znaleźć takie, w których będzie można przechowywać jedną kartę, bądź wiele kart. Jeśli często korzystamy szczególnie z jednej karty, warto będzie zaopatrzyć się w etui na tę jedną kartę. Dobre etui powinno wyróżniać się następującymi cechami:

– chroni prze nieautoryzowanym dostępem do danych zapisanych na karcie,
– umożliwia schowanie karty Rfid, z możliwością zastosowania w pionie i w poziomie,
– jest wyposażone w obrotowy klip,
– ma niewielkie wymiary, na przykład 54 x 87 mm.

Rfid secure – jak wybrać najlepsze euti na kartę Rfid?

Znając życie, nie zawsze warto sugerować się wyłącznie opisem etui. Przed zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy ochrona przed nieautoryzowanym odczytaniem danych jest potwierdzona certyfikatem TÜV. Wtedy mamy pewność, że będziemy mogli liczyć na ochronę karty na częstotliwości 13,56 MHz. Najlepiej też dokonać zakupu w sklepie, który posiada inne przedmioty z tego asortymentu, wtedy w razie konieczności zawsze będziemy mogli dokupić potrzebną ochronę dla innych kart Rfid, które posiadamy.