Firmowe stemple zawierają najbardziej podstawowe dane i umożliwiają szybką i łatwą identyfikację danego przedsiębiorstwa. Z tego względu jest niezwykle istotne, aby całość była łatwa do odczytania i wyraźna.

Jak dopasować czcionkę do pieczątki?

Wszystko zależy od ilości danych, które chcemy na niej zamieścić, a także rozmiaru całości. Najistotniejszym jest, aby czcionka, którą będą podane podstawowe dane dotyczące firmy, była maksymalnie czytelna. Różnego rodzaju ozdobne litery lepiej jest zastosować w nazwie.

Litery nie powinny również być rozmieszczone zbyt ciasno. Jeśli na przykład nazwa ulicy składa się z kilku członów, dobrze jest rozważyć takie zaprojektowanie pieczątki, aby mieć możliwość dogodnego rozmieszczenia wyrazów. W ten sposób całość będzie dość czytelna i nie spowoduje pomyłek na przykład przy adresowaniu przez kogoś dokumentów czy przesyłek.

Dobra jakość oraz czytelność

Prócz wyżej wskazanej odpowiednio dopasowanej czcionki, ogromne znaczenie ma również wybór firmy, która tworzy stemple wysokiej jakości. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że całość będzie czytelna – pod warunkiem użycia odpowiednich czcionek. Dodatkowo, dobrze jest wybrać mocny kolor tuszy: granatowy, czarny lub ciemnozielony. Pozostaną one czytelne przez długi czas.

Dobrym pomysłem jest także dodanie do danych firmowych tematycznego obrazka – na przykład dla gabinetu weterynaryjnego niewielkiej psiej łapki. Tego typu akcenty tematyczne są dostępne w wielu punktach i wystarczy poprosić o dołączenie ich do projektu. W ten sposób można stworzyć wysokiej jakości pieczątkę razem z drtusz.pl. Ma to szczególnie duże znaczenie gdy weźmie się pod uwagę, że często firmowe stemple służą również jako niedroga forma ulotki – gdy nie mamy pod ręką faktycznych, drukowanych – wystarczy postawić stempel na kartce i wręczyć klientowi w formie kontaktu.