papier kolorowy

W sklepach papierniczych coraz częściej można znaleźć nie tylko papier eko i papier fotograficzny, ale również papier kolorowy, który można wykorzystać na wiele sposobów. Papier ten jest dobrym wyborem dla osób, które chcą w przejrzysty sposób prowadzić dokumentację w swojej firmie. Kolorowy papier tak samo jak wspomniany powyżej papier fotograficzny, można wykorzystać do przygotowania wysokiej jakości materiałów promocyjnych.

Jaki papier wybrać?

Wybierając papier kolorowy warto postawić przede wszystkim na produkty, które są w 100% zgodne z normami ochrony środowiska. Wybierając materiały papiernicze zawsze powinno zwracać się szczególną uwagę na ekologię. Wysokiej jakości ryza papieru kolorowego powinna być zapakowana w specjalne opakowanie biodegradowalne, dzięki któremu nie ma ryzyka nieumyślnego zawilgocenia albo zniszczenia kartek. Papier kolorowy występuje w wielu różnych barwach do wyboru. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się papier ceglasty, kremowy, niebieski i morski. Jeżeli chodzi o samą gramaturę, to większość producentów oferuje ryzy papieru kolorowego 80 g/m2 i 160 g/m2.

Modna na papier kserograficzny

W wielu biurach dużym zainteresowaniem cieszy się również papier kolorowy kserograficzny, dzięki któremu można wykonać wysokiej jakości wydruki, które znacząco różnią się od standardowych wydruków. Producenci mają w sprzedaży ryzy jednokolorowe i wielokolorowe. Dzięki kolorowemu papierowi można wyróżnić się spośród setek konkurencyjnych firm.