Jaką wybrać folię do laminowania dokumentów?

W każdym biurze znajdują się ważne dokumenty, które należy w odpowiednim stanie przechowywać przez długie lata. Nic zatem dziwnego, że laminowanie dokumentów jest powszechnie doceniane. Aby dobrze zalaminować papier trzeba wybrać odpowiednie folie do laminowania.

Folia a laminowanie dokumentów

Laminowanie to proces który polega na pokryciu powierzchni poszczególnych dokumentów specjalną powłoką. W zależności od jego rozmiaru doskonale sprawdza się folia do laminowania a4, a3 oraz w wielu innych rozmiarach.

Użycie folii laminacyjnej pozwala na trwałe zabezpieczenie poszczególnych dokumentów papierowych oraz wydruków, dzięki czemu stają się one bardzo odporne na wilgoć, kurz czy też promieniowanie UV. Ponadto poszczególne dokumenty są znakomicie zabezpieczone przez ewentualnym sfałszowaniem oraz zżółknięciem.

Laminowane z pomocą folii zapewnia także znacznie większą trwałość, sztywność oraz wytrzymałość poszczególnych dokumentów.

Folia laminacyjna w bogatej ofercie

Obecnie na rynku wybór folii laminacyjnych jest bardzo szeroki. W bogatej ofercie poszczególnych sklepów każdy klient zainteresowany zakupem może znaleźć najwyższej jakości folie o różnorodnych grubościach i rozmiarach.

Wszystkie oferowane produkty doskonale służą podczas laminowania zarówno na zimno jak i gorąco. Pośród wielu oferowanych produktów największą popularnością cieszą się folie sztywne błyszczące. Niektóre z nich posiadają powłokę antystatyczną w dużej mierze ułatwiającą aplikację dokumentu do kieszonki.

W sprzedaży sklepu Biurfan nie brakuje też folii laminacyjnych jednostronnych lub dwustronnych matowych, które znalazły powszechne zastosowanie w przedszkolach oraz szkołach. Poszczególne produkty potrafią zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.