Niszczarki biurowe – mnogość materiałów a specyfikacja

Współczesne biura muszą zadbać o wiele aspektów działalności i jej zgodność z przepisami, a jednymi z najważniejszych są te dotyczące RODO. Aby uniknąć poważnych problemów natury prawnej i wiążących się z nimi kar, powinno się szczególnie wiele uwagi poświęcić wyborowi urządzeń, jakimi są niszczarki biurowe.

Niszczarki biurowe – nie tylko papier

Zdecydowana większość biur musi na bieżąco pozbywać się nie tylko pojedynczych umów, ale także rozmaitych innych nośników, takich jak płyty CD. W wielu przypadkach konieczna jest też masowa utylizacja dokumentów całymi teczkami, z których część wykonana jest z tworzyw sztucznych. Ta mnogość nośników sprawia, że niszczarki na dokumenty są coraz bardziej zaawansowane i już najprostsze ich modele przybiurkowe posiadają opcję niszczenia płyt i folii.

Jak wybierać niszczarkę do biura?

Niszczarka do biura powinna być dobrana z uwzględnieniem jego specyfiki. Wiele biur już dawno pożegnało się z płytami CD, a i papier odchodzi u nich w niepamięć, gdyż przestawiają się one na cyfrowe składowanie umów i innych dokumentów, tylko okazjonalnie potrzebując utylizować wydruki. W ich przypadku sprawdzą się już proste niszczarki przybiurkowe.

Inne formy potrzebować będą znacznie bardziej zaawansowanych niszczarek korytarzowych, a w tych firmach, w których ilość niszczonych dokumentów i rodzajów nośników jest spora, konieczne będzie zastosowanie niszczarki przemysłowej lub nawet systemu niszczącego.

Bez względu na to, czy będzie się kupować niszczarkę przybiurkową, czy system niszczący, powinno się kupować ją w firmie zajmującej się dostarczaniem profesjonalnych rozwiązań biurowych zgodnych z prawem Unii Europejskiej, gdyż nadal można dostać na rynku wiele niszczarek biurowych, które nie są zgodne z przepisami o RODO.