papier ksero

Papier ksero to produkt, który znajduje się na wyposażeniu każdego biura, szkoły oraz wielu instytucji publicznych. Jego obecność w tych miejscach jest kluczowa, bowiem pozwala on na kserowanie oraz drukowanie wielu ważnych dokumentów oraz pomocy naukowych.

Tani papier ksero w bogatej ofercie

Obecnie papier do kserowania jest powszechnie dostępny na rynku. Ma on zazwyczaj rozmiar A4 i wymiary 210 x 297 mm.

Poszczególne papiery różnią się pomiędzy sobą gramaturą oraz kolorem. Te istotne właściwości decydują o jakości wydruku. Najbardziej powszechny jest biały papier, który to jest przeznaczony przede wszystkim do kserowania poszczególnych dokumentów biurowych.

Dziś w sprzedaży dostępny jest także kolorowy papier, który bardzo często jest wykorzystywany do drukowania nieszablonowych ulotek oraz broszur. Papier kolorowy ksero jest także bardzo przydatny podczas wydruku zaproszeń oraz korespondencji wewnętrznej. Kolorowy papier charakteryzuje się tym, że jest bardzo odporny na starzenie się.

Istotne cechy papieru ksero

Dostępne w poszczególnych sklepach papiery do kserowania posiadają istotne cechy, które decydują o tym, jaka będzie finalna jakość wydruku. Składa się na nie:

  • klasa papieru
  • rozmiar
  • gramatura

Klasa papieru to jeden z najważniejszych parametrów. Jest ona oznaczana za pomocą poszczególnych liter. Papier oznaczony klasą A jest najwyższej jakości oraz posiada odcień czystej bieli.

Papier oznaczony jako B odznacza się średnią jakością, a jego odcień na pierwszy rzut oka nie różni się zbytnio od papieru o klasie A.

Z kolei papier klasy C jest najgorszej jakości, a jego kolor znacznie różni się od koloru powyższych produktów.

Papier ksero w szerokiej ofercie kupisz tutaj.